Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá: 8:30 - 19:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 • Štítky blogu
Blog
OBSAHUJÍ OVESNÉ VLOČKY LEPEK? OBSAHUJÍ OVESNÉ VLOČKY LEPEK?
Oves je přirozeně bezlepkový. Oves můžete v klidu zařadit do svého jídelníčku. Je zdrojem bílkovin, rozpustné vlákniny, minerálů a má nízký glykemický... číst celé
TIBETSKÁ HOUBA A JEJÍ BENEFITY TIBETSKÁ HOUBA A JEJÍ BENEFITY
Tibetská houba pochází z Kavkazu a Tibetu. Má velice blahodárné účinky na náš organismus. Aktivovaný kvasný proces zbavuje mléka všech škodlivých účin... číst celé
CYSTICKÁ ONEMOCNĚNÍ ORGÁNŮ CYSTICKÁ ONEMOCNĚNÍ ORGÁNŮ
Cystická onemocnění orgánů, myslíme tím hlavně játra a ledviny, jsou ve většině případů onemocnění vrozená. Ojediněle se jedná o cysty získané během ž... číst celé
Zobrazit všechny články
 1. Úvod
 2. BLOG
 3. Podrobné informace o produktech
 4. OŘEŠÁK ČERNÝ AMERICKÝ

OŘEŠÁK ČERNÝ AMERICKÝ

OŘEŠÁK ČERNÝ AMERICKÝ je velmi dlouho známá rostlina-strom, který u nás žije poměrně vzácně.

Užívala se a užívá v radě průmyslových a zemědělských odvětví.

V medicíně se využíval za světové války v ruské armádě, pro obsah tříslovin se užíval při léčbě vředů a hnisavých ran.

V podobě tinktury se užívá k léčbě zánětlivých onemocnění způsobených parazity, plísněmi, kvasinkami a bakteriemi.

V současné době se udává v našich zemích přibližně sto padesát druhů prazitů a ve většině případů to nejsou paraziti viditelní pouhým okem, ale mikroskopem a nemusí to být nákazy způsobené domácími mazlíčky a nemusí to být paraziti přivezení z exotických dovolených.

Jak jsem byl informován, většina těchto parazitárních infekcí pochází z potravy, uzenin, mas a dalších potravin a prochází trávicím traktem. Většinou jsou paraziti provázeni jinými mikroorganismy, kvasinkami, plísněmi, které parazitům napomáhají proniknout skrze střevní ochranné bariéry a proniknout dále do makroorganismu, cestou lymfatických cév.

Co je důležité vědět a nezapomenout, že klasická kultivační vyšetření, výtěry, krevní odběry, bývají ve valné většině negativní a lékaři Vám neuvěří, že máte obtíže které máte. Pro blíže nepopsatelné střevní, žaludeční obtíže, gynekologické a urologické obtíže nejspíše skončíte na kůře antibiotik nebo u psychiatra, protože Vaše výsledky nebudou svědčit o parazitární nákaze.

Jaké příznaky nebo obtíže by Vás měly přimět, abyste přemýšleli o parazitech u sebe nebo blízkých?

Zvýšená únavnost, nespavost, podrážděnost, kožní projevy- svědění, zarudnutí v záhybech kůže, světlé flíčky na kůži- často plísňového původu, které parazity doprovází, střevní obtíže- nadýmání, svědění konečníku, oční –zarudlé spojivky , časté výtoky, záněty močového měchýře s negativním kultivačním nebo velmi chudým bakteriálním zánětem nebo naopak se silným suprabakteriálním zánětem způsobeným střevními bakteriemi.

Laboratorní nálezy bývají velmi chudé, snad jen zvýšení eozinofilů, ale ani toto není  jistý nález, na kombinovanou mykotickou a parazitární infekci je třeba pomýšlet, jdete k lékaři s opakovanými gynekologickými a urologickými záněty, kde v kultivačních nálezech je opakovaně nález střevních bakterií , napr. E.coli nebo enterokok faecalis a další, které jsou užitečnou součástí zdravé střevní mikroflory, ale mimo trávicí trakt nemají v těle co dělat.

Velmi vhodnými průkazními vyšetřeními jsou mikroskopická vyšetření a přímý průkaz z moči, stěrů z pochvy, vyšetření spermatu nebo prostatického sekretu, slin. Velmi užitečné a průkazné je vyšetření kapky krve v tzv.temném poli,“dark field“, tam bývají nálezy mnohdy velmi alarmující. Tato zmíněná vyšetření by se měla provádět průběžně během léčby i po vyléčení, neprovádět léčbu jen do vymizení příznaků, ale do vymizení mikroskopické pozitivity.

Souhrnně:

 • paraziti v 99% nejsou vidět okem
 • kombinují se s jinými patogeny ,nejčastěji kvasinky, plísně
 • příznaky mnohočetné , střevní, kožní, oční, gynekologické výtoky, záněty vaječníků,neplodnosti,urologické- záněty prostaty, vadné spermiogramy, nález parazitů, leukocyty,tvorba žlučníkových kamenů, srdeční obtíže,zrychlená ateroskleróza,hypertenze, porucha imunitního systému
 • diagnostika klasická nedostačující,neprůkazná,krevní nálezy neprůkazné, kultivační neprůkazné
 • prozatím jen mikroskopický přímý průkaz + kapka krve,opakovaně
 • léčba bezpečná i když déletrvající, medikamentozní, bylinná , dietetická

Terapie

Je nutné si uvědomit, že střevo, střevní trakt je nejdůležitějším imunitním orgánem. V okamžiku léčby parazitárního onemocnění dochází k celkovému zlepšení imuntního systému, zmírnění řady vedlejších projevů onemocnění, ke zmírnění gynekologických, urologických a střevních obtíží, které bývají nejúpornější a nejsilněji vnímatelné.

Samotná léčba

Dietní opatření- vynechání cukrů, všech sladkostí, včetně sladkého ovoce a sladké zeleniny. Vynechání lepku, mléka, uzenin, masa.

Antiparazitární prepaparáty

Zde pouze bylinné- ořešák černý americký tinktura

Dávkování  3x20 kapek denně, vhodná kombinace s hřebíčkem, olej nebo odvar, Kurkumin - Hřebíčkovec, oregánový olej,

Vedlejší účinky terapie nejsou výrazné, někdy průjem, zhoršení výtoků, kožní projevy detoxikace - akné, svědivá vyrážka, bolesti hlavy, většinou záhy mizí.  Podpořit játra a ledviny, - hojně tekutin, nejlépe voda, Ostropestřec, vlaštovičník – tinktura, používáme homeopatické ředění D3, kotvičník tinktura a další , dle potřeby.

A během léčby a po skončení léčby se nechat zkontrolovat, krev- hladina eozinofilů, kapka krve, moč a případně stěry zkontrolovat mikroskopicky.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Zůstaňte s námi v kontaktu

Přidejte se k nám na Facebookunebo Instagramu. Neuteče Vám tak žádná nová informace o našich produktech, články k různé zdravotní problematice, nové recepty, články k tematice zdravého stravování, fotky z přírody a mnoho dalšího. Pravidelně náš web doplňujeme a brzy se dočkáte soutěže o naše přírodní produkty.

 

Buďte stále informovaní

Podrobné informace k jednotlivým produktům najdete jen v sekci BLOG. Je to z toho důvodu, že podle současné legislativy EU u mnoha doplňků stravy, bylinek a bylinných produktů není možné uvádět podrobné informace, které by mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin, byť se bylinky používají stovky let a pomohly a pomáhají miliónům lidí od nepaměti. Není možné již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

Copyright 2020 Dr. Pažourek. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz