Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá: 8:30 - 19:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Blog
OBSAHUJÍ OVESNÉ VLOČKY LEPEK? OBSAHUJÍ OVESNÉ VLOČKY LEPEK?
Oves je přirozeně bezlepkový. Oves můžete v klidu zařadit do svého jídelníčku. Je zdrojem bílkovin, rozpustné vlákniny, minerálů a má nízký glykemický... číst celé
TIBETSKÁ HOUBA A JEJÍ BENEFITY TIBETSKÁ HOUBA A JEJÍ BENEFITY
Tibetská houba pochází z Kavkazu a Tibetu. Má velice blahodárné účinky na náš organismus. Aktivovaný kvasný proces zbavuje mléka všech škodlivých účin... číst celé
CYSTICKÁ ONEMOCNĚNÍ ORGÁNŮ CYSTICKÁ ONEMOCNĚNÍ ORGÁNŮ
Cystická onemocnění orgánů, myslíme tím hlavně játra a ledviny, jsou ve většině případů onemocnění vrozená. Ojediněle se jedná o cysty získané během ž... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Podrobné informace o produktech
  4. OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ + SELEN + ZINEK + VITAMIN C

OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ + SELEN + ZINEK + VITAMIN C

Motivací spojení ostropestřce mariánského , zinku, selenu a vitamínu C, byla jejich společná vlastnost  a to silné antioxidační účinky.

Oxidační  nebo oxidativní stres má mnoho příčin:  fyzikální vlivy- wifi záření, záření mobilních telefonů, atd., chemické- léky, chemoterapie, E sloučeniny v potravinách, chemie ve vzduchu, vodě, chemtrails ve vzduchu atd., zamoření organismu parazity, viry, plísněmi, nedostatek minerálů, vitaminů. To vše vede ke vzniku kyslíkatých radikálů, které vedou ke vzniku chronických zánětů, rakovin.

Ostropestřec, selen, zinek a vitamin C, jsou silné antioxidanty, jejichž účinek se potencuje a které mají samostatně navíc své vlastní specifické účinky.

Takže tento kombinovaný preparát je zaměřen nejen na postižení jater, ale pokrývá i onkologickou tématiku. Nádorů obecně a jiných zdravotních problémů přibývá a my se musíme chránit všemi dostupnými prostředky.

OTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ

Positivní účinky ostropestřce mariánského jsou způsobené flavolignany , které souhrnně označme Silymarin. Ostropestřec chrání a podporuje regeneraci jater, uplatňuje se při léčbě zánětů jater - virová žloutenka, mononukleóza, cytomegaloviróza, různé otravy, tvorba kamenů žlučníku. Důležitý je podávat ostropestřec při chemoterapii onkologických diagnóz, chrání játra a zmírňuje negativní účinky chema.

Podpora vitaminu K má positivní vliv na srážlivost krve a nakonec stav cév - léčba varixů a hemoroidů. Užívat by ho měli lidé s depresemi a jinými psychickými obtížemi. A jen pro zopakování, Ostropestřec (Silymarin) je silný antioxidant, chrání buněčnou DNA před poškození a snižuje pravděpodobnost vzniku nádorů, naopak posiluje imunitu a prostě je to zázračná rostlina.

ZINEK

Je stopový prvek, který v organismu zajišťuje správné fungování celé řady enzymatických systémů. Účastní se metabolismu cukrů (inzulin), bílkovin, pro správné fungování našich smyslů.

Kde se Zinek nejvíce uplatní a kde ho nejvíce oceníme?

onkologii - léčba a prevence rakoviny, výrazná funkce při řízení apoptozy (buněčné smrti), řídí činnost lymfatického systému, takže zvyšuje imunitu, uplatní se tím pádem také při hojení ran.

Nutný je také  pro vstřebávání vitamínů , spolu se selenem např. vitamínu E. Velmi dobře se uplatní při kožních nemocech – typu Lupénka, ekzémy a další. Cukrovku  a inzulínový metabolismus jsem již zmínil.

Zinek je velmi důležitým prvkem podporujícím mužskou i ženskou plodnost. Velmi časté kojenecké kožní problémy, ekzémy mohou byt spojeny s nedostatkem zinku u matky.  

Významně ovlivňuje produkci a hladinu testosteronu a také ovlivňuje chemické procesy v nervových vláknech (nervové synapse), ovlivňuje rychlost nervových procesů a tím se podílí např. na procesu učení a vůbec významně reguluje celý centrální nervový systém.

SELEN

Je jedním z nejcennějších stopových prvků. Hraje totiž významnou roli v boji s volnými radikály. Je tedy velmi silným antioxidantem, stejně jako ostropestřec, C vitamin a další.

Selen významně ovlivňuje imunitní systém, plodnost, kožní adnexa-kvalitu nehtů a vlasů, positivně působí na štítnou žlázu, buňky srdečního svalu - tam kde je selenu nedostatek dochází ke zvýšenému výskytu ischemické choroby a infarktů.

Nedostatek selenu se projeví tedy nemocí srdce, kloubů a chrupavek - otoky imitují revmatické obtíže, snížení plodnosti, sníženou pohyblivostí spermií, očními obtížemi – typu šedého zákalu - opět způsobené oxidativním procesem.

Selen zasahuje do procesu srážení krve, snižuje srážlivost krve, snižuje nebezpečí tvorby trombů, tím snižuje riziko infarktů a mozkových příhod. Jak jsem psal u zinku i selen zasahuje do vstřebávání a účinku vitaminu E a tím zasahuje do procesu stárnutí.

Kde selen užívat?

Všude tam, kde potřebujete výrazně podpořit imunitní systém, nádorová onemocnění, virová onemocnění, včetně koronaviru, opary, komplexně hojení ran je rychlejší, vylučování toxinů je efektivnější.  U sportovců rychlejší svalová regenerace a rychlejší vyplavování metabolitů. Ženy ocení, že zmírňuje klimakterické příznaky, jako návaly pocení, zmírní i tvorbu lupů, zlepší stav pleti, zpomalí stárnutí pleti.  

VITAMIN C

Vitamin C by si zasluhoval samostatné pojednání, ke kterému stejně zřejmě dojde. Takto jen zkratkovitě.

Vitamín C je jedním z nejdůležitějších antioxidačně působících vitamínů a vitamínů, které se podílejí na imunitní odpovědi organismu.

Z historie známe, že nedostatek vitamínu C během dlouhých plaveb v minulosti způsoboval kurděje. Dnes již kuděje neznáme, ale subklinický deficit ano, ten se nejčastěji projeví zvýšenou únavností, sklonem k častým infekcím, kloubním obtížím, artritidám, cévním nemocem, nádorovým nemocem, atd.

Vitamin C (askorbát) je esenciální a ve vodě rozpustný. Lidé bohužel díky defektu enzymu L-gulunolaktoxidázy nejsou schopni syntetizovat vitamin C. Většina zvířat vytváří vitamin C v játrech z glukózy a to 200 mg/kg váhy. Tzn. velký pes cca 8g /denně!

Vitamin C, nejlepší antioxidant, chrání kardiovaskulární systém, brání rozvoji aterosklerozy, chrání a je možné ho použít v léčbě onkologických onemocnění. Spoustu dalších informací, které jsou nad rámec pojednání o ostropestřci mariánském uvedeme samostatně.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Zůstaňte s námi v kontaktu

Přidejte se k nám na Facebookunebo Instagramu. Neuteče Vám tak žádná nová informace o našich produktech, články k různé zdravotní problematice, nové recepty, články k tematice zdravého stravování, fotky z přírody a mnoho dalšího. Pravidelně náš web doplňujeme a brzy se dočkáte soutěže o naše přírodní produkty.

 

Buďte stále informovaní

Podrobné informace k jednotlivým produktům najdete jen v sekci BLOG. Je to z toho důvodu, že podle současné legislativy EU u mnoha doplňků stravy, bylinek a bylinných produktů není možné uvádět podrobné informace, které by mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin, byť se bylinky používají stovky let a pomohly a pomáhají miliónům lidí od nepaměti. Není možné již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

Copyright 2020 Dr. Pažourek. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz