Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá: 8:30 - 19:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Blog
OBSAHUJÍ OVESNÉ VLOČKY LEPEK? OBSAHUJÍ OVESNÉ VLOČKY LEPEK?
Oves je přirozeně bezlepkový. Oves můžete v klidu zařadit do svého jídelníčku. Je zdrojem bílkovin, rozpustné vlákniny, minerálů a má nízký glykemický... číst celé
TIBETSKÁ HOUBA A JEJÍ BENEFITY TIBETSKÁ HOUBA A JEJÍ BENEFITY
Tibetská houba pochází z Kavkazu a Tibetu. Má velice blahodárné účinky na náš organismus. Aktivovaný kvasný proces zbavuje mléka všech škodlivých účin... číst celé
CYSTICKÁ ONEMOCNĚNÍ ORGÁNŮ CYSTICKÁ ONEMOCNĚNÍ ORGÁNŮ
Cystická onemocnění orgánů, myslíme tím hlavně játra a ledviny, jsou ve většině případů onemocnění vrozená. Ojediněle se jedná o cysty získané během ž... číst celé
Zobrazit všechny články

VITAMIN C

Vitamin C je jeden z nejznámějších a nejdůležitějších vitaminů vůbec.

A člověk je jeden z mála živočichů na Zemi, který si neumí vitamin C (askorbovou kyselinu) vyrobit, přestože je pro naše tělesné zdraví naprosto nezbytný. Je tedy žádoucí jej permanentně doplňovat.

  1. Buď konzumací potravin s vysokým obsahem vitaminu C, což je v dnešní době téměř nemožné. Milně se totiž domníváme, že ovoce a zelenina nám dodá dostatek vitaminu C, ale bohužel v dnešní době, kdy je velké množství dováženo z dalekých zemí, je sklízena nedozrálá a nedozrává tak přirozenou cestou na slunci a k tomu je mnohdy ošetřována chemickými prostředky, je to opravdu velmi obtížné.
  2. Nebo dodáme tělu doplňky stravy s dostatečným obsahem Vitaminu C nebo samotný Vitamin C.

Navzdory důkazům o jeho fantastických účincích na organismus, stále převládá pocit, že se jedná o něco banálního a účinek vitaminu C na organismus se často bagatelizuje. Obzvláště pak u závažných onemocnění.

Asi není sporu, že nemocí a úmrtí na kardiovaskulární tzn. cévní a srdeční a nádorová onemocnění přibývá, a to dost výrazně. Důvodů je mnoho. Všechny eliminovat neumíme a možná ani nemůžeme a v některých případech ani nechceme, každý ať si to přebere sám se svým svědomím (nadměrná konzumace cukrů, škrobovin, lepku, uzenin, sladkých limonád, umělých tuků, atd.)

Vzhledem k tomu, že se vitamín C podílí na ohromném množství metabolických a enzymatických pochodů v lidském těle, tak i jeho projevy nedostatku mají velmi pestrou podobu. Zvýšená únavnost, chronické záněty, sklon ke krvácení, hematomy, kožní nemoci, kloubní bolesti, krvácení dásní, infarkty, trombóza, nádorová onemocnění, vysoký cholesterol, zhoršené vstřebávání železa, snížená výkonost.

Například dávky vitaminu C při nádorových onemocněních nemohou být v desítkách miligramů nebo stovkách, ale v gramech, jenom tak mohou rakovinné bujení zastavit. Námitky typu, že vitamín C poškozuje ve vysokých dávkách ledviny je jako argument při rakovině, která vás může zabít, jsou poněkud úsměvné. Stejně tak jako by jste si měli vybrat, zda-li infarkt nebo možné přechodné zatížení ledvin, atd.

Doporučená denní dávka 80-100 mg/denně, jako plně dostačující, působí v kontextu nárůstu počtu onkologických onemocnění, oxidačního stresu způsobeného různými chemickými toxiny, infekcemi, fyzikálními vlivy (elektromagnetický smog atd.), přinejmenším rozpačitě, kdyby v důsledku toho takováto doporučená denní dávka neměla posléze v globálu tak fatální dopad na zdraví lidí.

Spousta onemocnění v důsledku špatné stravy, nedostatkem minerálů a vitamínů  se vyvíjí velmi plíživě a než si to člověk uvědomí, má například z nedostatku vitamínu C uzavřené 2/3 cév, již významné příznaky, jako anginu pectoris nebo ischemii mozku, aj.  

Pro zajímavost,psi si umí vytvořit přibližně 200 mg vit. C /kg váhy. Tzn. např. 20 kg pes si vytvoří 4000 mg vit. C/denně. Srovnejte s doporučenou denní dávkou člověku…

Chtěli bychom zde zdůraznit účinek na kardiovaskulární onemocnění a onkologická onemocnění, jako největší současné civilizační strašáky.

Nedostatek vitamínu C vede k endoteliální dysfunkci, něco jako chronický zánět vnitřní cévní výstelky. Toto se děje přes deficit oxidu dusného (NO). V principu se jedná o stav, jako o poničenou teflonovou vrstvu pánve, na které se vše přichytává a připaluje. Na cévní stěně je to obdobné, porušení nesmáčívého povrchu, s chronickým zánětem vede ke zvýšené činnosti cholesterolu, usazování minerálů a tvorbě ateromatozních plátů. Toto vede k postupné ischemizaci tkání a orgánů, infarktu, mrtvici atd.

Pro správnou funkci cévního endotelu je vitamin C naprosto nezbytný.

Co se týče nádorů, positivní účinek vysokých dávek vitamínu C na růst nádoru a metastáz byl již v minulosti prokázán. Navíc neexistuje žádný důvod, proč by měli onkologové odmítat podpůrnou léčbu vitamínem C, protože tento je vynikajícím doplňkem standartní onkologické léčby. Ve vícero studiích bylo prokázáno, že vitamín C např. zvyšuje účinek léčby zářením ve tkáni postižené nádorem a naopak okolní tkáně chrání, blokádou tvorby volných radikálů. Takže vitamín C zvyšuje úspěšnost standartní léčby a snižuje negativní dopady.

Vitamín C navíc působí přes kolagen na pevnost tkání a tím zvyšuje odolnost vůči růstu tumoru a šíření metastáz. C vitamín blokuje enzym hyaluronidázu, který nádor využívá k dalšímu šíření a napadání dalších buněk. Nedostatek vitamínu C se naopak projevuje nesprávným dělením buněk, zvýšené citlivosti vůči oxidativnímu stresu. Chybné dělení buněk vede k degenerativním procesům ve tkáních a zahájení procesu stárnutí a nakonec i rakoviny. Rakovina dále vede k hlubokému vyčerpání vitamínu C a tím se nakonec uzavírá bludný kruh.

Kdo by tedy měl vitamín C užívat? Všichni! A hodně!Obzvláště v této době!

Pokud si všimnete některých příznaků nedostatku vitamínu C – modřiny, krvácení dásní, únavnost, infekce, virózy, anémie, zvýšený cholesterol, nedostatek železa, bolesti kloubů, šedý zákal, špatné hojení ran – tak tady všude se výrazně positivně uplatní zvýšený přísun vitamínu C.

Ženy  budou určitě slyšet na positivní efekt proti tvorbě křečových žil, vrásek, hematomů a celulitidy- účinek přes tvorbu  kolagenu a tím pevnost tkání. Anémie v těhotenství nebo během kojení.

V neposlední řadě je potřeba zmínit velmi positivní vliv u diabetiků, jelikož pomáhá stabilizovat hladinu krevního cukru, brání rozvoji gangrenosních a ischemických změn v periferních  tkáních.

Dále je třeba vědět, že perorální přísun má svoje limity.  Vysoký přísun ústní formou vede jen velmi pozvolna ke zvýšení plazmatické hladiny, kterou potřebujete např. k léčbě rakoviny. Zde je vhodné kombinovat formu nitrožilní  a perorální.

Dávkování je individuální, ale v dnešní době, minimálně 3000 mg/ v perorální formě.

Na závěr. Vitamin C je tak velké téma, že by to bylo na vydání celé knihy. Snažili jsme se tedy vyzdvihnout alespoň to nejdůležitější, co by Vás mohlo oslovit. A někdy příště se k tomuto tématu rádi vrátíme.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Zůstaňte s námi v kontaktu

Přidejte se k nám na Facebookunebo Instagramu. Neuteče Vám tak žádná nová informace o našich produktech, články k různé zdravotní problematice, nové recepty, články k tematice zdravého stravování, fotky z přírody a mnoho dalšího. Pravidelně náš web doplňujeme a brzy se dočkáte soutěže o naše přírodní produkty.

 

Buďte stále informovaní

Podrobné informace k jednotlivým produktům najdete jen v sekci BLOG. Je to z toho důvodu, že podle současné legislativy EU u mnoha doplňků stravy, bylinek a bylinných produktů není možné uvádět podrobné informace, které by mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin, byť se bylinky používají stovky let a pomohly a pomáhají miliónům lidí od nepaměti. Není možné již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

Copyright 2020 Dr. Pažourek. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz