Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá: 8:30 - 19:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Blog
OBSAHUJÍ OVESNÉ VLOČKY LEPEK? OBSAHUJÍ OVESNÉ VLOČKY LEPEK?
Oves je přirozeně bezlepkový. Oves můžete v klidu zařadit do svého jídelníčku. Je zdrojem bílkovin, rozpustné vlákniny, minerálů a má nízký glykemický... číst celé
TIBETSKÁ HOUBA A JEJÍ BENEFITY TIBETSKÁ HOUBA A JEJÍ BENEFITY
Tibetská houba pochází z Kavkazu a Tibetu. Má velice blahodárné účinky na náš organismus. Aktivovaný kvasný proces zbavuje mléka všech škodlivých účin... číst celé
CYSTICKÁ ONEMOCNĚNÍ ORGÁNŮ CYSTICKÁ ONEMOCNĚNÍ ORGÁNŮ
Cystická onemocnění orgánů, myslíme tím hlavně játra a ledviny, jsou ve většině případů onemocnění vrozená. Ojediněle se jedná o cysty získané během ž... číst celé
Zobrazit všechny články

ZÁNĚTY MOČOVÉHO MĚCHÝŘE

NEPŘÍJEMNÉ ZÁNĚTY MOČOVÉHO MĚCHÝŘE

Za dobu mé třicetileté praxe jsem si do hlavy uložil tolik fragmentů toho, co jsem si přál jednoho dne nasypat na papír a sdělit světu, že dnes nevím, z kterého konce a kde mám vlastně začít.

Chtěl jsem původně, aby se to týkalo jen urologie, ale pochopil jsem, že to by byla základní chyba, kterou roky kritizuji a která by znamenala vyčlenit některou orgánovou skupinu z tak úžasného stroje jako je lidské tělo které, pokud je správně ošetřováno, pracuje bezchybně desítky let, bez zásahu zvenčí.

A protože tělo je komplexní, tak i léčba nebo ošetření problému-ů, vyžaduje komplexní přístup. Z tohoto pohledu nemohu plně souhlasit s EBM, nebo-li evidence based medicine, jinak s léčením podle důkazů.

Toto jako klišé používá tuto formulku jako zaklínadlo, pro svoje byť neúspěšné, ale léčení. Například nález bakterie Escherichia coli, což je střevní bakterie, je velmi častým mikrobiálním nálezem.

Tento nález poslouží jako důkaz pro lékaře, že příčinou urologických obtíží je tato bakterie a logicky ho to opravňuje  k nasazení citlivých antibiotik a nikdo nemůže říct, že postupoval špatně.

Ale podruhé? Potřetí, až podesáté a u stejného pacienta? Nemělo by to vést spíše k zamyšlení, že něco je špatně? Proto mě vyjádření některých lékařů, že léčí jen podle EBM dráždí jako býka červený hadr. Protože takové léčení sice lékaře zbavuje právní zodpovědnosti, že by náhodou mohl léčit špatně, ale takové léčení, dle mých dlouholetých zkušeností nevede k cíli a naopak pacienta poškodí a následnou správnou léčbu to jen zbytečně prodlouží.

Předpokládám, že toto budou číst lidé, kteří již nějakou zkušenost s lékaři mají a obtíže se jim vracejí a tak hledají pomoc. Tyto texty by jim mohly pomoci zodpovědět některé jejich otázky a být nápomocny tam, kde oni sami a následně i jiní selhali. Vzhledem k tomu, že problematika je poměrně obsáhlá a protože nechci být jen heslovitě stručný, je nezbytné texty rozdělit do jednotlivých tematických okruhů.

Zánět močového měchýře v životě potkal téměř každou ženu

Záněty močových cest nebo také zánět močového měchýře ve svém životě potkal téměř každou ženu, a jak jsem ve své praxi viděl, mohou se vyvinout do mnohaletých trýznivých obtíží, které končí například inkontinencí.

Přicházejí za mnou děvčata, zralé ženy, které za sebou mají mnohaleté antibiotické zkušenosti, většinou bez valného efektu, kdy si je mezi sebou přehazuje gynekolog a urolog a oba se odvolávají na toho druhého: „přijďte za mnou až si vyřešíte tu gynekologii“ nebo: "vaše problémy nejsou gynekologické, běžte za svým urologem". Urolog vydá recept na další antibiotika a kruh se postupně uzavírá.

Zoufalé ženy pak říkají :“mám chronický močák!“. Tupé, někdy ostré bolesti v podbřišku, neustálé nucení na močení, močení  v malých porcích, pocity, že nedoběhnu na malou a následně vymočení několika kapek, které odcházejí s velkými urgencemi, následně pak pocity nedomočení, toto všechno jsou příznaky zánětu močového měchýře.

Pokud dojdete na urologii, obvykle dostanete naslepo antibiotika, po kterých se objeví svědivý výtok

Pokud se zánět objeví opakovaně, doktor se slituje a pošle moč na kultivaci, obvyklý nález je Escherichia coli, následují další citlivá ATB.

A tady je první oslí můstek. Jak se obyčejná střevní baktérie, která patří do střeva a je naprosto obvyklá, dostane do močového měchýře? Nemá přece nohy a jak by mohla být v rodidlech ženy a jak by mohla šplhat močovou trubicí proti proudu moči?

Ještě by ušlo vysvětlení, že se dostane do močové trubice při pohlavním styku, ale ani tak to nevysvětlí šplh močovou trubicí.

Jak bychom to ale vysvětlili u holčiček, které pohlavní styk nemají. Vysvětlení mi kdysi dávno podala monografie dvou německých autorů, jejichž jméno jsem zapomněl, nicméně potvrdili anatomickou existenci lymfatických spojek mezi tlustým střevem a spodinou močového měchýře. Toto je nejkratší a nejlogičtější cesta, jak se dostávají baktérie původem v trávicím systému do močových cest. Ale aby se baktérie dostávaly ze střeva do lymfatického systému, musí být splněn požadavek na propustnost stěny střeva.

Co poškozuje stěny střeva, aby se staly propustnými pro tyto bakterie? Vysvětlení mi podal mikroskop, který používám ve své praxi dvacet pět roků a používat ho vyvolala nutnost zjistit, co je za opakovanými záněty, které už pak ani nereagovaly na antibiotickou léčbu.

Dalším mikrobiálním agens, které poškozuje stěnu střeva a nakonec se dostává i do močových cest jsou mykotické elementy, kvasinky a jiné sporulující mikroorganismy- plísně. Jejich vlastnosti jsou fenomenální. Pevně adherují – lnou ke stěnám a sliznicím, velmi neochotně, respektive skoro vůbec nerostou na kultivačních půdách, takže zůstávají nepoznané, rozmnožují se i pod clonou antibiotik, milují cukry a polysacharidy.

Pokud máte opakovaný zánět močového měchýře nebo opakované svědivé výtoky, které nereagují na antibiotika a následující příznaky, máte s největší pravděpodobností v sobě některý mykotický element, který téměř výhradně nacházím v mikroskopu. Ten se pro mě stal každodenní nezbytností.

Příznaky: výrazná chuť až vlčí chuť na sladké, čokolády, oplatky atd., trvalé špinění nebo výtok, mikční obtíže, akné, nadýmání, svědění konečníku, rýhy na nehtech, hlavně palcích souvisí s výskytem patogenů v malé pánvi a konečníku. Rýhy na prsteníčcích odpovídají hlavně výskytu plísní v tlustém střevě. Léčba tohoto chronického zánětu, který odpovídá mykotickému původu a dle mého soudu ani jiný není, je jen mykotický neobjevený, je komplexní.

Nikdy nezapomeňte na to, že téměř vždy je v tom i sexuální partner, kterého je také třeba vyčistit a detoxikovat, jinak taková léčba, která je i nákladná, nemá cenu.

Léčba:

1/ Dietní opatření = změna stravovacích návyků je nutná a nezbytná. Zásadní je vynechat vše sladké, včetně sladkého ovoce, vynechat škroboviny, mléko, chleba, rohlíky, tedy lepek. ZDE najdete podrobnější informace k potravinám, které by jste měli vyřadit či zařadit do svého jídelníčku.

2/ Vitamin E, selen a zinek k obnově poškozených sliznic.

3/ Další medikamenty směřující k detoxikaci trávicího traktu a celého organismu, protože střevo je nejdůležitější imunitní orgán v těle, jsou:

  • psyllium a jablečný ocet- v této kombinaci báječně čistí střevo, alternativou je ispaghula, lepicol
  • zelené potraviny, chlorela, spirulina, mladý ječmen
  • aktivní kyslík
  • jodid draselný (syntetický) nebo Fucoidan nebo samotný kelp
  • léčivé houby, jako Shi-také – ty jsou obsaženy i v našich Probiotikách, Reishi, Chaga, cordyceps
  • koloidní stříbro
  • probiotika

Období akutního zánětu překlenout pomocí citrovitalu, lichořeřisnice nachové, koloidního stříbra a jodidu. Doporučuji se za každou cenu vyhnout antibiotické kůře.  

Pokud si nevíte rady nebo Vám není cokoli jasné, napište nám

MUDr. Ivo Pažourek

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Zůstaňte s námi v kontaktu

Přidejte se k nám na Facebookunebo Instagramu. Neuteče Vám tak žádná nová informace o našich produktech, články k různé zdravotní problematice, nové recepty, články k tematice zdravého stravování, fotky z přírody a mnoho dalšího. Pravidelně náš web doplňujeme a brzy se dočkáte soutěže o naše přírodní produkty.

 

Buďte stále informovaní

Podrobné informace k jednotlivým produktům najdete jen v sekci BLOG. Je to z toho důvodu, že podle současné legislativy EU u mnoha doplňků stravy, bylinek a bylinných produktů není možné uvádět podrobné informace, které by mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin, byť se bylinky používají stovky let a pomohly a pomáhají miliónům lidí od nepaměti. Není možné již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

Copyright 2020 Dr. Pažourek. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz