Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá: 8:30 - 19:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Blog
OBSAHUJÍ OVESNÉ VLOČKY LEPEK? OBSAHUJÍ OVESNÉ VLOČKY LEPEK?
Oves je přirozeně bezlepkový. Oves můžete v klidu zařadit do svého jídelníčku. Je zdrojem bílkovin, rozpustné vlákniny, minerálů a má nízký glykemický... číst celé
TIBETSKÁ HOUBA A JEJÍ BENEFITY TIBETSKÁ HOUBA A JEJÍ BENEFITY
Tibetská houba pochází z Kavkazu a Tibetu. Má velice blahodárné účinky na náš organismus. Aktivovaný kvasný proces zbavuje mléka všech škodlivých účin... číst celé
CYSTICKÁ ONEMOCNĚNÍ ORGÁNŮ CYSTICKÁ ONEMOCNĚNÍ ORGÁNŮ
Cystická onemocnění orgánů, myslíme tím hlavně játra a ledviny, jsou ve většině případů onemocnění vrozená. Ojediněle se jedná o cysty získané během ž... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Články o vybrané zdravotní problematice
  4. PROSTATITIS CHRONICA – CHRONICKÁ PROSTATITIDA

PROSTATITIS CHRONICA – CHRONICKÁ PROSTATITIDA

PROSTATITIS CHRONICA – CHRONICKÁ PROSTATITIDA

Proč chronická? Protože většina zánětů prostaty se vyvíjí a priori jako chronická.

Rozlišujeme záněty akutní, subakutní a chronické. Každá skupina má svoje charakteristické projevy.Akutní záněty jsou provázené výraznými projevy, které člověk většinou nepřehlédne, jako jsou výrazné obtíže, v oblasti urologické - bolesti při močení, teploty, výtok, zchvácenost, celkově výrazný fyzický dyskomfort.

Chronické záněty jsou oproti tomu málokdy provázené teplotami, bolestmi ano, většinou jsou to protivné obtíže, ale člověka úplně nelimitují. Chronické onemocnění si spousta lidí překládá jako nevyléčitelné. To je ale omyl, dá se léčit velmi dobře.  

Urologii se věnuji už více jak třicet roků a za tuto dobu se léčba chronických urologických zánětů stala nejvíce preferovanou. Téměř každý člověk se během svého života setkal s urologickým zánětem ať akutním nebo chronickým. Ženy navíc v kombinaci se záněty gynekologickými. Se záněty prostaty a hlavně chronickými záněty jsem se začal setkávat od samého počátku své profesionální kariéry.

Zpočátku jsem kopíroval své starší kolegy a léčil tak, jak mě to učili, ale přicházel jsem postupně na to, že zvyklostní antibiotické i dlouhodobé kůry vedly málokdy k úspěšnému vyléčení, ba právě naopak. Po kůře antibiotik se pacienti vraceli v horším stavu, než minule odcházeli. Obecně u všech kolegů byli pacienti s diagnózou chronické prostatitidy, obtěžující a byli většinou postrachem pro svoje mnohopříznakové stesky, jako bolesti v podbřišku, bolesti varlat, mikční obtíže a k tomu negativní nálezy v močovém sedimentu, byly často příčinou zoufalství ošetřujících lékařů. Do ošetřování pacientů s touto diagnózou se prostě nikdo nehrnul. Stále dokola antibiotika, navzdory negativním nálezům, léky na bolesti, léky s protizánětlivými účinky, výsledky většinou rozpačité. Zde to zkrátím, to je na dlouhé povídání, třeba jindy a jinde.  

Chronická prostatitida je většinou vleklé onemocnění, které  v těle udržuje zánětlivou aktivitu, která se projevuje místně, v oblasti močových cest - typické jsou bolesti v podbřišku, pocity chladných nohou, mikční obtíže neboli polakisurie - časté močení, častěji ovšem urgence - tzn. rychlé až překotné nutkání k vyprázdnění, bolesti v tříslech, bolesti varlat, bolesti na hrázi, pocity tlaku v konečníku, současně s projevy v sexuální oblasti, slabé libido (chuť na sex), slabá nebo žádná erekce - souvisí s disharmonií v oblasti pánevního a lumbálního vegetativního systému. Pak jsou zde i celkové projevy, které provází chronický zánět prostaty, stálé pocity chladu, zvýšená únavnost, velmi zřídka zvýšené teploty, bolesti v krku, bolesti kloubů, často i nadýmání, provázené buď zácpou nebo průjmy.

Velmi často svědčí o tom, že se v těle něco děje i barva spermatu

Velmi často svědčí o tom, že se v těle něco děje i barva spermatu, která přestane být bílá a barví se do žluta nebo s příměsí krve, napoví i změna pachu. Partnerka pak na doptání často trpívá gynekologickými záněty, svědivými výtoky atd.

Záněty prostaty zřídka bývají bakteriálního původu i když kultivační vyšetření velmi často najdou Escherichii coli, enterokoka fekálního nebo agalaktického streptokoka a další. Pokud tento kultivační nález dostane do ruky váš doktor, odcházíte s receptem na antibiotika, ale chybu nedělá. Ovšem opakovaná antibiotická léčba ten problém pouze prohlubuje a fixuje v těle, protože vám rozvrací  Vaší přirozenou mikrobiální rovnováhu, beztak  už porušenou a tím i imunitní odezvu, protože ta závisí na zdravých střevech, resp. trávicím traktu.

Za ty dlouhé roky praxe jsem zjistil, že jedinou spolehlivou diagnostickou metodou, která spolehlivě identifikuje původce je mikroskopický přímý důkaz. Ve většině případů se pod mikroskopem ve spermatu nebo v exprimátu (tekutině) prostaty, získané masáží prostaty, najdou leukocyty (bílé krvinky), které jsou součástí obranné reakce organismu, často podmiňují žlutou barvu spermatu. Pak kvasinky, spory plísní, případně doprovázející bakterie. Poté odloupané povrchové epitelie a další elementy, často také velmi drobní paraziti a samozřejmě spermie o které nám v tuto chvíli nejde. V exprimátu prostaty po masáži prostaty jsou samozřejmě spermie pouze ojediněle. Bohužel kultivační vyšetření v laboratorních kulturách, mikroskopickému vyšetření neodpovídají a nedá se podle nich spolehlivě léčit.

A nyní v kostce doporučená léčba.

Není těžká, není svízelná, je poměrně jednoduchá při dodržení základních pravidel, které vycházejí z původce obtíží. Trochu se vyhýbám slovu nemoc, protože my jsme všichni mocní. Raději používám slovo zaneřádění, intoxikovaní, to blíže vysvětluje stav těla. Naprosto nezbytnou součástí léčby je úprava životosprávy. Vycházíme z toho, že většina mikroflóry nacházející se ve spermatu, či exprimátu prostaty pochází z trávicího traktu. Do močových cest prochází lymfatickými spojkami, právě z trávicího traktu. Důkazem toho je, že bez úpravy životosprávy žádná medikamentosní terapie nevede k úspěšnému a trvalému cíli, tj. k uzdravení.

V čem úprava životosprávy spočívá, pouze v kostce, protože univerzální dietní režim k očistě organismu najdete v našem Blogu v sekci "Jaké potraviny nám prospívají a jaké ne?" nebo přímo článek "Dietní režim o očistě zažívacího traktu". V rámci životosprávy vynechte veškeré sladkosti, slazené nápoje, pivo, pšeničnou mouku – lepek , mléko, mléčné výrobky, salámy a masa obsahující hormony , antibiotika. Tímto výrazně urychlíte a zvýšíte šanci na celkové uzdravení.

Jak mě informují pacienti, už v prvních dnech hlásí úlevu a příliv energie. Co se týče medikamentosní léčby, nikdy nebo prakticky nikdy nevolím monoterapii, to zn. jen jeden preparát, ale vždy kombinaci několika, které působí synergicky, tzn. jejich účinky se sčítají. Kombinace směřující k likvidaci patogenů, tzn. bylinné preparáty s antiprazitárními účinky - Ořešák americký, Hřebíčkovec s kurkuminem, Neem extrakt, Clarkie – tinktura tří bylina další, s antimykotickými účinky, ty bývají i v řadě antiparazitárních preparátů, dále jsou to antimykotické preparáty směřující k likvidaci střevních plísní, jako Oxy-oxc, Oxy-B, dále houby - chaga, reishi, hlíva ústřičná, shi-take a další. Tyto houby na podkladě kompetitivní inhibice vytvářejí konkurentní prostředí v trávicím traktu a navozují stav směřující k obnově střevní symbiózy. Dále potom terapie směřuje k posílení organismu a obnovení  imunitní rovnováhy. 

Seznam preparátů, které používáme téměř pravidelně:

Vitamin E, 200, selen, zinek, Probiotika (1-0-1), kalii iodati (1x denně) -anorganický jod, prakticky jediná chemická formule, působící desinfekčně v močových cestách a navíc na podkladě popudové terapie zvyšuje tvorbu nespecifických protilátek. Neem extrakt (1-0-1), Ořešák americký(3x20 kapek), Hřebíčkovecs kurkuminem (1-0-1), k očistě střeva pak Oxy-B (nádherně čistí a odplísňuje trávicí trakt), Chlorella (3x5 tablet) k očistě trávicího traktu, navíc zbavuje organismus těžkých kovů, Mladý ječmen -skvělý antioxidant.

Dále dle potřeby a zaplísnění nebo začervení koloidní stříbro.

Bohužel problémem v současnosti je, že česká legislativa oficiálně zakazuje užívat a doporučovat koloidní stříbro k vnitřnímu užívání. Tudíž je v souladu s platnými vyhláškami bohužel nabízeno a prodáváno pouze k zevnímu použití.

Nicméně Vám vysvětlím, jak koloidní stříbro funguje, pokud byste ho užili vnitřně. Koloidní stříbro je při vnitřním užívání naprosto bezpečné. Nanočástice stříbra se resorbují do lymfatického systému nejlépe v ústní dutině. Zdravých buněk si nano částice stříbra nevšímají, váží se jen na buňky, které navenek vykazují elektrický náboj, tzn. buňky zánětlivě změněné. V bakteriích, plísních, parazitech, se váže na mitochondriální membránu (buněčné plíce) a buňku usmrtí. Pak se beze zbytku a neškodně vyloučí přes portální systém. Viry jsou jako neživý element zlikvidovány současně s napadenou buňkou a takto je zamezena jejich replikace.

Vím, že mnoho lidí užívá Koloidní stříbro bez jakýchkoliv vedlejších účinků po dlouhou dobu. To jen na vysvětlenou, jak koloidní stříbro funguje.

Jinak lze přidávat i další bylinné preparáty jako Citrovital (tinktura z grepových jader), Lichořeřišnice (opět tinktura) a podobně.

Zde jsem uvedl jen kostru k uvedené zdravotní problematice, jinak samozřejmě je léčba individuální záležitostí. Na závěr chci ujistit, že navzdory tomu, co se dočtete o chronických zánětech prostaty na internetu, lze zánět prostaty nejen léčit, ale hlavně vyléčit.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Zůstaňte s námi v kontaktu

Přidejte se k nám na Facebookunebo Instagramu. Neuteče Vám tak žádná nová informace o našich produktech, články k různé zdravotní problematice, nové recepty, články k tematice zdravého stravování, fotky z přírody a mnoho dalšího. Pravidelně náš web doplňujeme a brzy se dočkáte soutěže o naše přírodní produkty.

 

Buďte stále informovaní

Podrobné informace k jednotlivým produktům najdete jen v sekci BLOG. Je to z toho důvodu, že podle současné legislativy EU u mnoha doplňků stravy, bylinek a bylinných produktů není možné uvádět podrobné informace, které by mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin, byť se bylinky používají stovky let a pomohly a pomáhají miliónům lidí od nepaměti. Není možné již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

Copyright 2020 Dr. Pažourek. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz