Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá: 8:30 - 19:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Blog
OBSAHUJÍ OVESNÉ VLOČKY LEPEK? OBSAHUJÍ OVESNÉ VLOČKY LEPEK?
Oves je přirozeně bezlepkový. Oves můžete v klidu zařadit do svého jídelníčku. Je zdrojem bílkovin, rozpustné vlákniny, minerálů a má nízký glykemický... číst celé
TIBETSKÁ HOUBA A JEJÍ BENEFITY TIBETSKÁ HOUBA A JEJÍ BENEFITY
Tibetská houba pochází z Kavkazu a Tibetu. Má velice blahodárné účinky na náš organismus. Aktivovaný kvasný proces zbavuje mléka všech škodlivých účin... číst celé
CYSTICKÁ ONEMOCNĚNÍ ORGÁNŮ CYSTICKÁ ONEMOCNĚNÍ ORGÁNŮ
Cystická onemocnění orgánů, myslíme tím hlavně játra a ledviny, jsou ve většině případů onemocnění vrozená. Ojediněle se jedná o cysty získané během ž... číst celé
Zobrazit všechny články

MEDVĚDICE LÉKAŘSKÁ

Medvědice lékařská je velice zajímavý, nádherný brusince podobný keř, který se dožívá až sta let.

Brusince podobná, nicméně patří mezi vřesovité, s vřesem má i podobné účinné látky.

Na internetu o medvědici najdete spoustu informací, které si v mnoha případech, mírně řečeno, protiřečí.

Co je pravdou, že obsahuje velké množství medicínsky účinných látek, zejména tříslovin a saponinů a glykosidů. Všechny tyto látky působí léčivě a ve vyšších dávkách jsou logicky toxické. Toxicita se týká hlavně jater (arbutin), saponinů, tříslovin - trávicí trakt, nevolnosti. Nicméně toxické příznaky nejsou významné a nezpůsobí trvalé poškození, např. jater.

Medvědice lékařská se používá léčebně hlavně se zaměřením na močopohlavní orgány, tedy záněty urologické, gynekologické. Antibakteriálně působí látka hydrochinon. To ale není ten hlavní efekt.

Díky obsahu tříslovin a saponinů nedochází k usazení mikrobiálních agens na sliznicích, ale k jejich vyplavení. Zároveň účinné látky působí adstrigentně - to znamená, že stahují. Stahují kapiláry, hladkou svalovinu a tím zmenšují krvácení, napři při gynekologických  a urologických zánětech dolních močových cest, bez rozdílu původců zánětů.

Některé složky zklidňují sliznice (artibutiny) a tlumí projevy zánětu. Schopností uvolňovat a bránit dalšímu usazování se uplatní jako součást celkové detoxikace organismu ve spolupráci s dalšími látkami a preparáty.

Pro zvýšení protizánětlivého účinku se doporučuje alkalizovat prostředí, např. jedlou sodou, naopak  se nedoporučují kyselinotvorné potraviny jako jsou červená masa, uzeniny a hlavně cukry!

Zajímavý je obsah saponinů a iridoidů, obojí mírně jedovaté, ale s poměrně silnými protinádovými účinky. Mechanizmus účinku je nad rámec krátkého sdělení. Vzhledem k adstrigentnímu (stahujícímu) účinku na cévy bych nedoporučil medvědici těhotným ženám, ale na druhou stranu raději medvědici, než antibiotika nebo chemoterapeutika s možným poškozením plodu.

Při celkové detoxikaci a léčbě zánětů medvědicí nezapomenout na podporu vylučování uvolněných toxinů z těla. Tedy hojně tekutin, vlákniny, křemeliny, podpora jater – ostropestřec mariánský, ledvin - např. kotvičník a další.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Zůstaňte s námi v kontaktu

Přidejte se k nám na Facebookunebo Instagramu. Neuteče Vám tak žádná nová informace o našich produktech, články k různé zdravotní problematice, nové recepty, články k tematice zdravého stravování, fotky z přírody a mnoho dalšího. Pravidelně náš web doplňujeme a brzy se dočkáte soutěže o naše přírodní produkty.

 

Buďte stále informovaní

Podrobné informace k jednotlivým produktům najdete jen v sekci BLOG. Je to z toho důvodu, že podle současné legislativy EU u mnoha doplňků stravy, bylinek a bylinných produktů není možné uvádět podrobné informace, které by mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin, byť se bylinky používají stovky let a pomohly a pomáhají miliónům lidí od nepaměti. Není možné již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

Copyright 2020 Dr. Pažourek. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz