Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá: 8:30 - 19:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Blog
OBSAHUJÍ OVESNÉ VLOČKY LEPEK? OBSAHUJÍ OVESNÉ VLOČKY LEPEK?
Oves je přirozeně bezlepkový. Oves můžete v klidu zařadit do svého jídelníčku. Je zdrojem bílkovin, rozpustné vlákniny, minerálů a má nízký glykemický... číst celé
TIBETSKÁ HOUBA A JEJÍ BENEFITY TIBETSKÁ HOUBA A JEJÍ BENEFITY
Tibetská houba pochází z Kavkazu a Tibetu. Má velice blahodárné účinky na náš organismus. Aktivovaný kvasný proces zbavuje mléka všech škodlivých účin... číst celé
CYSTICKÁ ONEMOCNĚNÍ ORGÁNŮ CYSTICKÁ ONEMOCNĚNÍ ORGÁNŮ
Cystická onemocnění orgánů, myslíme tím hlavně játra a ledviny, jsou ve většině případů onemocnění vrozená. Ojediněle se jedná o cysty získané během ž... číst celé
Zobrazit všechny články

CAMU CAMU EXTRAKT 25%

Díky velkému obsahu vitamínů a minerálů má camu camu antivirové, antioxidační, antisklerotické, antibakteriální, proplísňové, antikandidové a protinádorové účinky.

Camu camu jsou jedlé plody keřů a stromů druhu Myrciaria dubia, mají krásné bílé květy a mnohdy její kulaté bobulovité plody vyrůstají v hojném počtu přímo na kmeni stromu. Jejich domovinou jsou především zaplavené a bažinaté oblasti Amazonského deštného pralesa.

Plody jsou šťavnaté, tmavě fialové, jejich dužina je velmi světlá. V Amazonii jsou velmi oblíbené již celá staletí jako jídlo, jako prostředek tlumící bolesti, proti infekcím, pro krásu vlasů a místní lidé  také věří v to, že díky camu camu budou žít déle. Je to proto, že plody obsahují celou řadu potřebných minerálů a vitamínů jako je vápník, draslík, železo, fosfor, vitamíny řady B (B1, B2, B3), beta karoten, bílkoviny, sacharidy, vlákninu, aminokyseliny (serin, valin a leucin), mastné kyseliny, flavonoidy a celou řadu dalších.

Díky velkému obsahu vitamínů a minerálů má camu camu antivirové, antioxidační, antisklerotické, antibakteriální, proplísňové, antikandidové a protinádorové účinky. Dále ochraňuje trávicí trakt, obecně sliznice, stěny cév (tzn. při křečových žilách), působí preventivně proti vzniku infarktu, mozkové mrtvice, šíření metastáz a další.

Camu camu má ale především nejvyšší obsah přírodního vitaminu C ze všech známých rostlinných zdrojů jako je napříkladšípek, acerola, rakytník, další topické plody nebo ovoce a zelenina. Proto velice blahodárně působí na náš organismus.

Významná vlastnost camu camu, oproti systetickému vitamínu C je, že díky obsahu flavonoidů se výrazně lépe resorbuje z trávicího traktu do  organismu a dosahuje nejlepších hladin v krevní plazmě.

Podrobnější informace o účincích vitamínu C jsou popsané v článku o Vitamínu C.

Jedním z rozdílů mezi Camu Camu a systetickým vitamínem C je v náročnosti na sklizeň a výrobu. Chuťově je Camu Camu výraznější, příjemnější, voňavější, trochu hůře se rozpouští ve vodě, ale stačí jej dát do teplého čaje nebo vody, nechat chvilku stát a Camu Camu se rozpustí. Naopak má zřetelně lepší schopnosti se resorbovat z trávicího traktu do organismu. Dosahuje nejlepších plazmatických hladin, samozřejmě ale nemůžeme srovnávat s dosahovanou plazmatickou hladinou u Vitamínu C aplikovaného nitrožilně, ale jinak je bezkonkurenčně nejlepší.

Pro koho je tedy Camu Camu vhodné?

Zkrátka pro všechny, protože vitamin C je pro lidský organismus nepostradatelný. Obzvláště pak pro lidi s oslabenou imunitou, se sklony k infekci, zánětům, herpesům. Je žádoucí při prevenci proti nádorům, nádorovým onemocněním, stavech po chemoterapii, ozáření nebo při ozařování. Je studiemi prokázaný zvýšený účinek na ozařované tkáně, přičemž sousední tkáně chrání! Při ateroskleroze, také při urologických a gynekologických zánětech, při zánětech střev, ulcerosní kolitidě, crohnově chorobě, při poruše resorbce vitamínů a minerálů.

Camu Camu extrakt 25% - Podle barvy poznáte z čeho je výsledný produkt vyroben. Sypká podoba Camu Camu tmavší barvy je produkt sušených mletých plodů, cenově příznivější. My jsme zvolili, sypkou formu Camu Camu  světlé (bílé) barvy je extrakt, tudíž mnohonásobně silnější, denní dávky mohou být nižší a je logicky i dražší.

Zvláštností je, že v současné chvíli neexistuje žádný spolehlivý důkaz o tom, že by camu camu mohlo podporovat léčbu nebo být prevencí jakéhokoli zdravotního stavu a přesto domorodí lidé z Amazonského pralesa camu camu užívají celá století, jak jme již zmínili.

Zajímavost…Hlavním propagátorem super dávek vitamínu C byl dvojnásobný držitel Nobelovy ceny Linus Pauling. Doporučoval vitamín C k terapii nejrůznějších zdravotních potíží od nachlazení až po nádorová onemocnění. Sám denně běžně užíval 12 000 mg vitamínu C, protože rakovinou trpěl. Dožil se 93 let!

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Zůstaňte s námi v kontaktu

Přidejte se k nám na Facebookunebo Instagramu. Neuteče Vám tak žádná nová informace o našich produktech, články k různé zdravotní problematice, nové recepty, články k tematice zdravého stravování, fotky z přírody a mnoho dalšího. Pravidelně náš web doplňujeme a brzy se dočkáte soutěže o naše přírodní produkty.

 

Buďte stále informovaní

Podrobné informace k jednotlivým produktům najdete jen v sekci BLOG. Je to z toho důvodu, že podle současné legislativy EU u mnoha doplňků stravy, bylinek a bylinných produktů není možné uvádět podrobné informace, které by mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin, byť se bylinky používají stovky let a pomohly a pomáhají miliónům lidí od nepaměti. Není možné již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

Copyright 2020 Dr. Pažourek. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz