Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá: 8:30 - 19:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Blog
OBSAHUJÍ OVESNÉ VLOČKY LEPEK? OBSAHUJÍ OVESNÉ VLOČKY LEPEK?
Oves je přirozeně bezlepkový. Oves můžete v klidu zařadit do svého jídelníčku. Je zdrojem bílkovin, rozpustné vlákniny, minerálů a má nízký glykemický... číst celé
TIBETSKÁ HOUBA A JEJÍ BENEFITY TIBETSKÁ HOUBA A JEJÍ BENEFITY
Tibetská houba pochází z Kavkazu a Tibetu. Má velice blahodárné účinky na náš organismus. Aktivovaný kvasný proces zbavuje mléka všech škodlivých účin... číst celé
CYSTICKÁ ONEMOCNĚNÍ ORGÁNŮ CYSTICKÁ ONEMOCNĚNÍ ORGÁNŮ
Cystická onemocnění orgánů, myslíme tím hlavně játra a ledviny, jsou ve většině případů onemocnění vrozená. Ojediněle se jedná o cysty získané během ž... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Podrobné informace o produktech
  4. SULFORAPHANE - EXTRAKT Z KLÍČKŮ BROKOLICE

SULFORAPHANE - EXTRAKT Z KLÍČKŮ BROKOLICE

SUPFORAPHANE

Objev Sulforaphane – extraktu z klíčků brokolice, spadá do celkem nedávné doby. Jako fytopreparát (rostlinný preparát) by mohl významně zasáhnout do léčby závažných civilizačních onemocnění, jako je rakovina.

Popsán, resp. objeven byl až v r. 1992. Na jeho výzkumu se podílelo několik světových pracovišť. Výzkum Sulforaphane neskočil, ale nadále se zkoumají jeho léčebné schopnosti a spektrum účinků.

Sulforaphane patří do skupiny isothiokyanátů, které se vyskytují v celé řadě brukvovitých zelenin, v brokolici, květáku, kapustě, zelí. V těchto potravinách se Sulforaphane vyskytuje v neaktivní formě zvané glukorafanin. K aktivaci této neaktivní formy na aktivní Sulforaphane dochází enzymem myrosinázou, který za normálních okolností funguje jako obranný enzym, při poškození rostlin.

Sulforaphane v těle působí jako stimulant enzymů, které působí jako antioxidanty a podílejí se na detoxikaci organismu.

Stimulované enzymy chrání naši DNA před účinkem kancerogenních látek.  Epidemiologicky bylo prokázáno, že lidé konzumující ve větší míře brukvovitou zeleninu typu brokolice apod., mají nižší výskyt rakoviny prsu, prostaty, kůže, žaludku, plic.Protirakovinné účinky, souvisí s antioxidačními účinky a také se schopností tlumit chronické zánětlivé procesy.

ZPĚT DO ESHOPU

Studie z roku 2015 ukazuje, že Sulforaphane je slibné antidepresivum anxiolytikum (látka potlačující strach a úzkost). Další studie z téhož roku prokázala jeho efekt při určitých formách Autismu a Aspergerova syndromu, dále byly pozorovány positivní účinky u Alzheimerovy choroby, zlepšením kognitivních funkcí (schopnost vnímat, reagovat, paměť, řeč, jedna z hlavních oblastí lidské psychiky...). Po několikatýdenním užívání Sulforaphane se u autistické skupiny sledovaných mužů zlepšila sociální interakce a verbální komunikace.

Ve studii zaměřené na zvířata po poškození mozku, se projevil účinek Sulforaphane na zrychlení zotavení a zmírnění úbytku mentálních funkcí.

V této souvislosti mě jen napadá, že stejný mechanizmus na zlepšení paměti by se mohl projevit v současné době i u postcovidových pacientů, kde je popisována déledobější ztráta krátkodobé paměti po prodělaném covidu.

Níže uvádím další fakta, které jsou prokázanými výsledky mnoha studií:

Sulforaphane dokáže tlumit bolesti

Je to celkem logické, protože velká část bolestí je součástí zánětlivých a chronicky zánětlivých procesů. Jelikož Sulforaphane je látkou s velkým protizánětlivým potenciálem, současně tlumí i bolestivé projevy zánětu.

Protizánětlivé účinky se projevují i v oblasti kardiovaskulární.Sulforaphane tlumí záněty stěn cév, to se projevuje snížením oxidativního stresu a útlumem kardiovaskulárních obtíží - snížením projevů ischemické choroby srdeční. Doprovodným efektem je snížení krevního tlaku, tím pádem další snížení kardiovaskulární zátěže.

Sulforaphane má velice silné antioxidační  účinky  a obecně to platí i o košťálové zelenině.

Díky výraznému snížení oxidativního stresu vedlo ke zlepšení stavu cév, ledvin, zmírnění diabetu II. Typu a diabetické nefropatie (diabetické poškození ledvin).

Účinně snižuje hladinu cukru v krvi a zlepšuje výkon hemoglobinu A1c, což je ukazatel dlouhodobé kontroly hladiny krevního cukru.   

Působí antimikrobiálně v trávicím traktu, má positivní efekt na navození přirozené mikrobiální rovnováhy s potlačením růstu přemnožené patogenní mikroflóry-typu helicobater pylori.

Takže abychom to shrnuli: Sulforaphane je přírodní sloučenina, která se vyskytuje v mnoha druzích košťálové zeleniny, hlavně syrové brokolici. Je spojena s velkým přínosem pro zdraví, včetně protirakovinných vlastností, zdraví srdce, cév a trávení. Vedle protirakovinné aktivity se další antioxidační účinky Sulforaphanu projeví při regulaci a snižování vysokého krevního tlaku a při snižování hladiny cholesterolu.

Za zmínku ještě stojí to, že ve většině studií je zmiňovaná 150 mg hladina Sulforaphanového extraktu v jedné kapsli. V našem preparátu najdete v jedné kapsli 500 mg Sulforaphanu – extraktu z klíčků brokolice.

ZPĚT DO ESHOPU

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Zůstaňte s námi v kontaktu

Přidejte se k nám na Facebookunebo Instagramu. Neuteče Vám tak žádná nová informace o našich produktech, články k různé zdravotní problematice, nové recepty, články k tematice zdravého stravování, fotky z přírody a mnoho dalšího. Pravidelně náš web doplňujeme a brzy se dočkáte soutěže o naše přírodní produkty.

 

Buďte stále informovaní

Podrobné informace k jednotlivým produktům najdete jen v sekci BLOG. Je to z toho důvodu, že podle současné legislativy EU u mnoha doplňků stravy, bylinek a bylinných produktů není možné uvádět podrobné informace, které by mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin, byť se bylinky používají stovky let a pomohly a pomáhají miliónům lidí od nepaměti. Není možné již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

Copyright 2020 Dr. Pažourek. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz