Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá: 8:30 - 19:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Blog
OBSAHUJÍ OVESNÉ VLOČKY LEPEK? OBSAHUJÍ OVESNÉ VLOČKY LEPEK?
Oves je přirozeně bezlepkový. Oves můžete v klidu zařadit do svého jídelníčku. Je zdrojem bílkovin, rozpustné vlákniny, minerálů a má nízký glykemický... číst celé
TIBETSKÁ HOUBA A JEJÍ BENEFITY TIBETSKÁ HOUBA A JEJÍ BENEFITY
Tibetská houba pochází z Kavkazu a Tibetu. Má velice blahodárné účinky na náš organismus. Aktivovaný kvasný proces zbavuje mléka všech škodlivých účin... číst celé
CYSTICKÁ ONEMOCNĚNÍ ORGÁNŮ CYSTICKÁ ONEMOCNĚNÍ ORGÁNŮ
Cystická onemocnění orgánů, myslíme tím hlavně játra a ledviny, jsou ve většině případů onemocnění vrozená. Ojediněle se jedná o cysty získané během ž... číst celé
Zobrazit všechny články

SŮL NAD ZLATO

Ale není sůl jako sůl.

Mnozí se možná dočetli nebo se setkali s tvrzením, že bychom měli konzumovat jen malé množství soli a že nadbytek soli poškozuje naše zdraví, že solení je škodlivé a podobně.

No upřímně tu je mnoho dalšího a zcela zásadnějšího, co ohrožuje naše zdraví a co by se v potravinách vůbec objevit nemělo!

Sůl je naprosto nezbytná součást tělesných, metabolických pochodů až po buněčnou úroveň. Bez soli se na membráně každé buňky zastaví všechny enzymatické a metabolické pochody.

Například v samotném trávícím systému, pomáhá rozkládat živiny.

Málokdo si uvědomuje, že sůl je, vedle vody, naprosto nezbytnou součástí krve - krevní plazmy, je nezbytná pro správnou funkci nervového systému, svalových kontrakcí a další.

Mnozí jste jistě zažili při dlouhých pochodech, bězích nebo jiné vytrvalé fyzické zátěži, kdy vlivem nedostatku vody, nadměrného pocení a nemožnosti doplnit minerály (soli) došlo k tvorbě svalových křečí, závratí atd. Tak k tomu právě dochází díky nedostatku minerálů – soli.

Pokud nebudete tělu dodávat sůl, porušíte tzv. homeostázu – rovnováhu na buněčné úrovni.

Tvrzení, že přebytek soli je příčinou hypertenze, těžko obstojí. Příčin hypertenze je mnoho a svádět to pouze na sůl je vytržení z kontextu.

Naopak nedostatek soli se projevuje velmi rychle. Například poruchou trávení, zácpy, průjmy, nervovými poruchami, svalovými záškuby, křečemi, krevní dysbalancí, nedostatek minerálů a další.

Nedostatek minerálů tělo neumí nahradit samo.

Naopak přebytek za normálních okolností vykompenzuje velmi rychle samo – pocením, močí, stolicí.

Je tedy žádoucí sůl doplňovat. Buďte ale opět opatrní a vybírejte soli přírodní, neupravené a bez nežádoucích přísad.  Tím nemyslíme soli ochucené bylinkami. Ale i zde dbejte na složení.

Nemusíte se obávat, že při běžném používání přírodní soli v kuchyni byste si přivodili nějaké zdravotní problémy. Sůl sama o sobě, v čisté formě není to, čeho by jste se měli obávat.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Zůstaňte s námi v kontaktu

Přidejte se k nám na Facebookunebo Instagramu. Neuteče Vám tak žádná nová informace o našich produktech, články k různé zdravotní problematice, nové recepty, články k tematice zdravého stravování, fotky z přírody a mnoho dalšího. Pravidelně náš web doplňujeme a brzy se dočkáte soutěže o naše přírodní produkty.

 

Buďte stále informovaní

Podrobné informace k jednotlivým produktům najdete jen v sekci BLOG. Je to z toho důvodu, že podle současné legislativy EU u mnoha doplňků stravy, bylinek a bylinných produktů není možné uvádět podrobné informace, které by mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin, byť se bylinky používají stovky let a pomohly a pomáhají miliónům lidí od nepaměti. Není možné již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

Copyright 2020 Dr. Pažourek. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz