Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá: 8:30 - 19:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Blog
OBSAHUJÍ OVESNÉ VLOČKY LEPEK? OBSAHUJÍ OVESNÉ VLOČKY LEPEK?
Oves je přirozeně bezlepkový. Oves můžete v klidu zařadit do svého jídelníčku. Je zdrojem bílkovin, rozpustné vlákniny, minerálů a má nízký glykemický... číst celé
TIBETSKÁ HOUBA A JEJÍ BENEFITY TIBETSKÁ HOUBA A JEJÍ BENEFITY
Tibetská houba pochází z Kavkazu a Tibetu. Má velice blahodárné účinky na náš organismus. Aktivovaný kvasný proces zbavuje mléka všech škodlivých účin... číst celé
CYSTICKÁ ONEMOCNĚNÍ ORGÁNŮ CYSTICKÁ ONEMOCNĚNÍ ORGÁNŮ
Cystická onemocnění orgánů, myslíme tím hlavně játra a ledviny, jsou ve většině případů onemocnění vrozená. Ojediněle se jedná o cysty získané během ž... číst celé
Zobrazit všechny články

RESVERATROL

Resveratrol je dosud diskutovaná, kontroverzní látka s velice positivními (léčivými) účinky pro tělo.

Literární zdroje však uvádějí, že tyto positivní účinky nebyly dosud plně identifikovány.

Resveratrol se nevyskytuje v rostlinách úplně běžně, ale přesto tuto látku najdeme v poměrně širokém spektru ovoce a zeleniny jako např. ve slupkách a jadérkách modré vinné révy, černého rybízu, v borůvkách, brusince, odrůdě moruše s tmavšími plody a další.

Resveratrol je obsažen i v červených vínech a obsažené množství závisí na odrůdě. Je pravděpodobně příčinou tzv. francouzského paradoxu, fenoménu dlouhověkosti, o kterém jste možná již slyšeli. U lidí žijících ve Francii je údajně velmi nízký výskyt srdečních ischemií a akutních srdečních příhod. Jestli je to jen mýtus nebo je na tom něco pravdy se teprve dozvíme.

Každopádně Resveratrol je velmi zajímavou polyfenolickou biologicky aktivní látkou, o které navzdory její popularitě, zdaleka není známo vše.

My Resveratrol používáme pro jeho silné antioxidační účinky.

ZPĚT DO ESHOPU

Resveratrol a další přírodní látky, které mají antioxidační účinky, eliminují volné radikály, které jsou zodpovědné za většinou nevratná poškození membránových a buněčných struktur. Hlavně DNA a s tím spojené celkové stárnutí organismu. Resveratrol tedy zpomaluje proces stárnutí organismu.

Antioxidačně působící přírodní rostlinné léčivé látky se dobře kombinují a jejich schopnosti se mnohdy potencují (násobí). Například s Neemem, Moringou, Fucoidanem, Extraktem z meruňkových jader, Reishi a mnoha dalšími. Kombinace přírodních preparátů je dána cílem určení a orgánovou problematikou.

Resveratrol je derivátem Stilbenu. Stilbeny jsou chemické látky, které se vyskytují v těle některých rostlin a jsou podobné ženským hormonům – Estrogenům. Tato hormonální příbuznost s přirozenými ženskými hormony je možným důvodem pozitivního účinku při konzervativní léčbě děložních myomů a jiných ženských onemocnění včetně nádorové problematiky.

Antivirový účinek Resveratrolu je dán inhibičním (potlačujícím) účinkem na replikaci virů. Tento účinek byl prokázán u lidských herpesvirů (HSV-1, 2), chřipkových virů, cytomegaloviru, viru Epstein-Barrové (původce mononukleózy) a některých živočišných virů. Předpokládá se, že díky své schopnosti blokovat androgenní (mužské) receptory má pozitivní vliv na prevenci rakoviny prostaty.

V současné době mnoho vědeckých studií dokládá, že při vyšších dávkách je resveratrol účinnou látkou v prevenci kardiovaskulárních chorob, rakoviny, neurodegenerativních procesů, jako je roztroušená skleróza, AMLS, ale i virových infekcí nervového systému.

Kde tedy najde Resveratrol svoji roli?

Všude tam, kde je potřeba zabrzdit, zastavit nebo zpomalit oxidační procesy, buněčné stárnutí, čili zhoubná i nezhoubná nádorová bujení. Dále ve všech oblastech mužské i ženské malignity (nádorové onemocnění), virových onemocnění, včetně herpesů, kardiovaskulárních onemocnění, mozkových a míšních virových onemocnění, neurodegenerativních onemocnění a další.

Dávkování je individuální v závislosti na řešeném problému. Obvykle 1 -2 kapsle denně.

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Zůstaňte s námi v kontaktu

Přidejte se k nám na Facebookunebo Instagramu. Neuteče Vám tak žádná nová informace o našich produktech, články k různé zdravotní problematice, nové recepty, články k tematice zdravého stravování, fotky z přírody a mnoho dalšího. Pravidelně náš web doplňujeme a brzy se dočkáte soutěže o naše přírodní produkty.

 

Buďte stále informovaní

Podrobné informace k jednotlivým produktům najdete jen v sekci BLOG. Je to z toho důvodu, že podle současné legislativy EU u mnoha doplňků stravy, bylinek a bylinných produktů není možné uvádět podrobné informace, které by mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin, byť se bylinky používají stovky let a pomohly a pomáhají miliónům lidí od nepaměti. Není možné již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

Copyright 2020 Dr. Pažourek. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz