Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá: 8:30 - 19:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Blog
OBSAHUJÍ OVESNÉ VLOČKY LEPEK? OBSAHUJÍ OVESNÉ VLOČKY LEPEK?
Oves je přirozeně bezlepkový. Oves můžete v klidu zařadit do svého jídelníčku. Je zdrojem bílkovin, rozpustné vlákniny, minerálů a má nízký glykemický... číst celé
TIBETSKÁ HOUBA A JEJÍ BENEFITY TIBETSKÁ HOUBA A JEJÍ BENEFITY
Tibetská houba pochází z Kavkazu a Tibetu. Má velice blahodárné účinky na náš organismus. Aktivovaný kvasný proces zbavuje mléka všech škodlivých účin... číst celé
CYSTICKÁ ONEMOCNĚNÍ ORGÁNŮ CYSTICKÁ ONEMOCNĚNÍ ORGÁNŮ
Cystická onemocnění orgánů, myslíme tím hlavně játra a ledviny, jsou ve většině případů onemocnění vrozená. Ojediněle se jedná o cysty získané během ž... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Podrobné informace o produktech
  4. RDESNO MNOHOKVĚTÉ EXTRAKT

RDESNO MNOHOKVĚTÉ EXTRAKT

RDESNO MNOHOKVĚTÉ - Obecně označme Rdesno mnohokvěté jako skvělý adaptogen, který nám pomůže překonat psychické i fyzické nástrahy dnešního světa a náročného každodenního života.

Jak najdete i na stránkách jiných prodejců potravinových doplňků, rdesno mnohokvěté je nenápadná popínavá bylina, dosahující až 10 metrů. Původem v Číně, kde byla oblíbenou součástí tradiční čínské medicíny. Postupně se rozšířilo a najdete ho jako součást květeny po celém světě.

Je několik tělesných oblastí, kde se rdesno uplatní, záleží jen na tom, jaký zájem sledujeme.

Zlepšení sexuálních funkcí, plodnosti, u můžu svalový nárůst, celkovou detoxikaci, či zlepšení vitality, mozkových funkcí apod.

Čeho je dobré si všimnout, že hlavní účinnou látkou rdesna mnohokvětého je Tetrahydroxy-stilben, pokud si složitý název přelouskáte ještě jednou, možná si všimnete podobnosti  názvu se syntetickým preparátem Clostilbegyt. Obojí podobné účinky, ten syntetický s řadou nepříjemných vedlejších účinků, viz. uvedené farmakologické údaje výrobce.

Syntetický Clostilbegyt, abych to vysvětlil co nejjednodušeji, se používá k léčbě neplodnosti, při nedozrávání vajíček, tzv. anovulační cykly. Chemickou stimulací dochází k zvýšené tvorbě foliklů a vyplavování vajíček, bohužel velmi často s nepříjemnými vedlejšími účinky.

Rdesno obsahující přirozený glykosid stilbenu tyto vedlejší účinky nemá, blokací estrogenů přirozeně stimuluje dozrávání vajíček bez vedlejších účinků. Samozřejmě se dá použít i ke zlepšení plodnosti u mužů.

Na internetu najdete spoustu chybných vysvětlení mechanizmů účinku rdesna. Většinou je uvedeno, že blokuje přeměnu testosteronu na DHT (dihydrotestosteron) a tím se zvýší hladina testosteronu, což je pravda. Ale není pravda, že se tím zlepší plodnost.

Opak je pravdou, testosteron v této podobě je neúčinný a libido, fertilita (plodnost) a svalová hmota by takto atrofovala (snížila). Tím účinným, hormonem je naopak DHT.

Jak tedy působí rdesno?

I muži produkují vedle testosteronu, ženské hormony, jejichž tvorba je v dnešní době velmi stimulována stravou. Například průmyslově vyráběné drůbeží maso, dle dostupných zdrojů, je plné ženských hormonů, které přidávají do krmných směsí a toto a nejenom toto je příčinou zhoršujících se spermiogramů a neplodností.

Rdesno tvorbu těchto ženských hormonů (estrogenů) blokuje a tím nepřímo stimuluje tvorbu mužských pohlavních hormonů, bez ohledu na parciální blokádu enzymu 5 alfa reduktázy a přeměnu testosteronu na účinný DHT (dihydrotestosteron).

Takže kdo si chce zlepšit schopnosti oplodnění, muži i ženy, použije rdesno mnohokvěté - muži zlepšení spermiogramu, zvýšení libida, ženy-zvýšení ovariálních hormonů a zvýšená tvorba foliklů a vajíček.

Součástí takové terapie by měla být automaticky komplexní detoxikace, likvidace ložisek zánětů, mykóz apod., ale o tom jinde.

Jak najdete i na jiných stránkách, rdesno používali mistři bojových umění k posílení svalstva a zpevnění šlach – mechanismus účinku hydroxystilbenu jsem popsal výše. Muži kteří použijí rdesno s tímto záměrem, mohou samozřejmě účinek ještě posílit. Jen namátkou například velmi známým kotvičníkem (tribulus), který kromě další stimulace tvorby nepřímého testosteronu, ovlivněním cévního systému urychlí vyplavování laktátu a tím se výrazně zrychlí regenerace svalstva.

Určitě by neměl zůstat bez povšimnutí účinek na snížení padavosti vlasů. 

Logicky je mechanismus daný částečnou blokádou přeměny testosteronu na DHT. Tvorba pohlavních hormonů se tak zastaví na úrovni neúčinného testosteronu – odtud zřetelně pramení české přísloví, že “volovi hlava neobleze“.

Silné antioxidační účinky, které napravují buněčné chyby způsobené oxidativním stresem, se mohou příznivě podílet na zpomalení šedivění vlasů. Antioxidační index je u rdesna dokonce vyšší než u jinde uvedeného Resveratrolu, který je uváděn jako jeden z nejsilnějších antioxidantů.

Velmi příznivý účinek na ledviny se projeví snížením krevního tlaku. Rdesno způsobí i zvýšenou sekreci střevních šťáv, to ocení ti, kteří mají trávicí obtíže, zácpu nebo naopak chronické průjmy, účinek rdesna je v tomto případě kumulativní.

Rdesno by takto mělo být součástí celkové detoxikace organismu.

Dále nelze přehlédnout účinek na nervový systém, opět kumulativní účinek, stimulující a částečně sedativní, ocení studenti při učení, zlepšení mentální výkonnosti a paměti, což by se mohlo příznivě uplatnit jako pomocná bylina u Alzheimerovy choroby. 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Zůstaňte s námi v kontaktu

Přidejte se k nám na Facebookunebo Instagramu. Neuteče Vám tak žádná nová informace o našich produktech, články k různé zdravotní problematice, nové recepty, články k tematice zdravého stravování, fotky z přírody a mnoho dalšího. Pravidelně náš web doplňujeme a brzy se dočkáte soutěže o naše přírodní produkty.

 

Buďte stále informovaní

Podrobné informace k jednotlivým produktům najdete jen v sekci BLOG. Je to z toho důvodu, že podle současné legislativy EU u mnoha doplňků stravy, bylinek a bylinných produktů není možné uvádět podrobné informace, které by mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin, byť se bylinky používají stovky let a pomohly a pomáhají miliónům lidí od nepaměti. Není možné již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

Copyright 2020 Dr. Pažourek. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz