Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá: 8:30 - 19:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Blog
OBSAHUJÍ OVESNÉ VLOČKY LEPEK? OBSAHUJÍ OVESNÉ VLOČKY LEPEK?
Oves je přirozeně bezlepkový. Oves můžete v klidu zařadit do svého jídelníčku. Je zdrojem bílkovin, rozpustné vlákniny, minerálů a má nízký glykemický... číst celé
TIBETSKÁ HOUBA A JEJÍ BENEFITY TIBETSKÁ HOUBA A JEJÍ BENEFITY
Tibetská houba pochází z Kavkazu a Tibetu. Má velice blahodárné účinky na náš organismus. Aktivovaný kvasný proces zbavuje mléka všech škodlivých účin... číst celé
CYSTICKÁ ONEMOCNĚNÍ ORGÁNŮ CYSTICKÁ ONEMOCNĚNÍ ORGÁNŮ
Cystická onemocnění orgánů, myslíme tím hlavně játra a ledviny, jsou ve většině případů onemocnění vrozená. Ojediněle se jedná o cysty získané během ž... číst celé
Zobrazit všechny články

FUCOIDAN

FUCOIDAN- JIŽ K DOSTÁNÍ NA NAŠEM ESHOPU

Výjimečná všestrannost a omlazující účinky

Po přečtení několika článků o Fucoidanu jsem si jej zamiloval, pro jeho geniální všestrannost a schopnost léčit celou škálu nemocí, včetně těch smrtelných, jako jsou nádory,  kardiovaskulární onemocnění a rozhodli jsme sezařadit tento úžasný preparát do našeho portfolia.

Fucoidan je produktem buněčné stěny hnědé mořské řasy , Laminaria Japonica. Fucoidan byl objeven v r. 1890, po 23 letech ho izoloval švédský profesor Killeen. My se o jeho úžasných schopnostech dozvídáme až nyní.

Já se pokusím alespoň v nástinu popsat, co všechno Fucoidan umí. Fascinuje mě mechanismus účinku Fucoidanu na tkáňové a buněčné úrovni, ale to je nad rámec článečku pro normálního spotřebitele, kterého hlavně zajímá, zda-li bude Fucoidan účinkovat na jeho problém. Pokud Vás to ovšem bude přeci jen zajímat, mechanismy účinku popíšu v dalším článku.

Účinky Fucoidanu jsou založené na přítomnosti enzymů, polysacharidů, obsahuje 8 esenciálních sacharidů! - Manóza, fucoza, galaktoza, glukoza, acetylgalaktosalin, acetylglukosamin, acetylneuraminová kyselina, xylóza, které pracují na buněčné úrovni.

Jen jeden příklad za všechny:

Fucóza stimuluje zvýšení růstových faktorů IGF 1 a 2 (stimulace růstového hormonu), ty jsou přirozeně zastoupené v mateřském mléce. Positivně stimuluje vývoj mozku a schopnost prohlubovat dlouhodobé paměťové stopy. Stimulace imunity přes faktory interferonu a interleukinu v imunocytech. Stimuluje tvorbu hormonálních omlazujících faktorů, také potlačuje IgE protilátky a tím tlumí alergické reakce a mnoho dalších účinků. A takových je ve Fucoidanu dalších 7 sacharidů.

V Japonsku lékaři používají a testují v onkologii Fucoidan od r. 2005 a potvrzují, že použití Fucoidanu v onkologické léčbě výrazně překonává výsledky celé řady chemoterapií.

Byla zjištěna antivirová aktivita i u onkovirů typu HPV 1,2 (herpes viry) a HIV.

A protože díky obsahu léčivých látek je škála léčebného použití Fucoidanu tak široká, že bychom se v ní mohli ztratit, tak uvedu jen hlavní oblasti použití:

  • Prokázaný účinek Fucoidanu v onkologii. Zviditelňuje nádorové buňky pro zabíjecí buňky imunitního systému, brání nádoru v tvorbě patologických zásobovacích cév a tím brání růstu nádoru a brání v tvorbě metastáz.
  • S léčbou nádorových onemocnění souvisí léčba imunitního systému, aktivace celé škály prvků buněčné a humorální imunity
  • Léčba hormonálního (endokrinního) systému - léčba poruch štítné žlázy, hypofýzy (poruchy růstu), stimulace pohlavních hormonů, léčba neplodnosti a erektilních poruch.
  • Příznivý vliv při léčbě střevních poruch, dysmikrobií, crohnovy choroby, ulcerosní kolitidy a dalších.
  • Výrazně se jeví i antiparazitární, protiplísňový a antikandidový účinek.
  • Přes stimulaci kmenových buněk působí positivně na regeneraci a omlazení prakticky všech orgánů jako jsou ledviny, plíce. U jater byla prokázána léčba jaterní fibrozy po hepatitidě typu B.
  • Zlepšení průtoku krve koronárními (srdečními) tepnami byla prokázány positivní účinky Fucoidanu při léčbě infarktu myokardu a léčbě tromboflebitidy (zánětu žil).
  • Studiemi byla prokázána radioprotektivní aktivita Fucoidanu, jinak řečeno, u onkologických pacientů na radioterapii Fucoidan snižuje nežádoucí vedlejší účinky záření na zdravé tkáně.  
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Zůstaňte s námi v kontaktu

Přidejte se k nám na Facebookunebo Instagramu. Neuteče Vám tak žádná nová informace o našich produktech, články k různé zdravotní problematice, nové recepty, články k tematice zdravého stravování, fotky z přírody a mnoho dalšího. Pravidelně náš web doplňujeme a brzy se dočkáte soutěže o naše přírodní produkty.

 

Buďte stále informovaní

Podrobné informace k jednotlivým produktům najdete jen v sekci BLOG. Je to z toho důvodu, že podle současné legislativy EU u mnoha doplňků stravy, bylinek a bylinných produktů není možné uvádět podrobné informace, které by mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin, byť se bylinky používají stovky let a pomohly a pomáhají miliónům lidí od nepaměti. Není možné již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

Copyright 2020 Dr. Pažourek. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz