Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá: 8:30 - 19:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Blog
OBSAHUJÍ OVESNÉ VLOČKY LEPEK? OBSAHUJÍ OVESNÉ VLOČKY LEPEK?
Oves je přirozeně bezlepkový. Oves můžete v klidu zařadit do svého jídelníčku. Je zdrojem bílkovin, rozpustné vlákniny, minerálů a má nízký glykemický... číst celé
TIBETSKÁ HOUBA A JEJÍ BENEFITY TIBETSKÁ HOUBA A JEJÍ BENEFITY
Tibetská houba pochází z Kavkazu a Tibetu. Má velice blahodárné účinky na náš organismus. Aktivovaný kvasný proces zbavuje mléka všech škodlivých účin... číst celé
CYSTICKÁ ONEMOCNĚNÍ ORGÁNŮ CYSTICKÁ ONEMOCNĚNÍ ORGÁNŮ
Cystická onemocnění orgánů, myslíme tím hlavně játra a ledviny, jsou ve většině případů onemocnění vrozená. Ojediněle se jedná o cysty získané během ž... číst celé
Zobrazit všechny články

CESTOVNÍ MEDICÍNA

CESTOVNÍ MEDICÍNA

Každoročně mi velká spousta lidí volá, smskuje nebo píše maily ze svých dovolených u moře nebo na horách, kde je postihly urologické nebo ženy – gynekologické obtíže. Tato situace se opakuje rok co rok a proto jsem se odhodlal napsat krátké doporučení co sebou k moři nebo na hory.

Většina pacientů po návratu z dovolené, kdy si přijdou léčit své akutní obtíže, teda pokud to vydrží a nevyhledají pomoc v místě vzniku obtíží, hlásí, že to mají z prochlazení, že se nachladili, sedli si na studenou lavičku, lanovku, nebo že zůstali v mokrých plavkách.

Nic není vzdálenější pravdě než to, že „to máte z chladu“, zrovna tak se to nedá chytnout od „záchodového prkýnka“. V chladu mikrobiální agens nemá příliš chuti se množit. Z toho důvodu také dáváme potraviny do ledničky, aby se v nich nemnožily kvasné a hnilobné mikroby, aby potraviny zůstaly co nejdéle poživatelné.

To, co je pravou příčinou těchto cestovních obtíží z „chladu“ je, že infekce, nebo jestli chcete, zánět, tam s vámi již přicestoval, možná si to v sobě nosíte již delší dobu, přežívá ve vás v latentní podobě a vlivem chladu dochází k lokální poruše imunitní odpovědi, ještě k tomu kombinované s celkovým prochlazením, v létě s přehřátím slunkem, které je také náporem na imunitní systém. Takže v místě lokálního útlumu imunity, nastartované prochlazením, dojde ke vzplanutí latentního (dřímajícího) zánětu.

I na dovolené dbejte na životosprávu

Dají se léčit akutně vzniklé obtíže nebo se dá postupovat i preventivně. I na dovolené dbejte na životosprávu, pokud na urologické a gynekologické obtíže trpíte, vyhýbejte se sladkým věcem, zmrzlinám, zákuskům, zejména švédské stoly jsou velkým lákadlem. Nedodávejte mikrobům růstové živiny. Sebou si nabalte citrovital (tinktura), lichořeřišnici (tinktura), jako rostlinná antibiotika se velmi osvědčily, preventivně probiotika, vit. E, selen, zinek, vit D a vždy nezbytný vitamin C. Navíc si ještě můžete přibalit Medvědici lékařskou, která brání usazování mikrobiálních agens na sliznicích. Pokud Vám zůstane místo v kufru, tak tam přidejte láhev koloidního stříbra a případně jodid draselný (syntetický - kalii iodati) nebo přírodní produkt Fucoidan, který vám zvedne imunitní odpověď. Samozřejmě dodávejte tělu hojně tekutin a v případě již vzniklých obtíží teplo, teplo a teplo, aby se co nejrychleji obnovila mikrobiální rovnováha.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Zůstaňte s námi v kontaktu

Přidejte se k nám na Facebookunebo Instagramu. Neuteče Vám tak žádná nová informace o našich produktech, články k různé zdravotní problematice, nové recepty, články k tematice zdravého stravování, fotky z přírody a mnoho dalšího. Pravidelně náš web doplňujeme a brzy se dočkáte soutěže o naše přírodní produkty.

 

Buďte stále informovaní

Podrobné informace k jednotlivým produktům najdete jen v sekci BLOG. Je to z toho důvodu, že podle současné legislativy EU u mnoha doplňků stravy, bylinek a bylinných produktů není možné uvádět podrobné informace, které by mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin, byť se bylinky používají stovky let a pomohly a pomáhají miliónům lidí od nepaměti. Není možné již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

Copyright 2020 Dr. Pažourek. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz